Kahramanmaraş İcra Ve İflas Hukuku
Kahramanmaraş  İcra - İflas Avukatı

Günümüz koşullarında insanlar avukatlara daha sık başvurmakta. İnsanlar yaşadığı sorunlar karşısında hukuk kuralları kapsamında bir duruş sergileyebilmek ve hakkını savunmak için avukatlardan yardım almaktadır. Bizler de Kahramanmaraş’ta vatandaşların doğru desteği bularak sorunlarına çözüm bulması adına icra - iflas avukatlığı yapıyoruz. Alanında başarılı, kendini kanıtlamış iki avukat olarak Kahramanmaraş Avukat ofisinde hizmet vermekteyiz. Ofisimizde Avukat Emre ERGİN ve Avukat Alp Eren ŞABİK olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İcra - İflas Avukatı Nedir?

Kahramanmaraş’ta hizmet vermekte olduğumuz ofisimizde icra - iflas dosyalarını takip etmekteyiz. Peki, nedir bu icra? İcra, borçlunun alacaklıya borcunu ödememesi durumunda alacaklının adli kuruluşa başvurmasıyla adli kuruluşun yaptığı görevdir. İcra avukatı ise alacaklı için İcra ve İflas Kanunu kapsamında borcun tahsil edilmesini sağlamak adına hizmet vermektedir. Kahramanmaraş icra avukatı alanında Avukat Emre ERGİN ve Avukat Alp Eren ŞABİK olarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. İcra - iflas avukatının karşılaması gereken bazı özellikler vardır. Öncelikle avukatın çözüm odaklı hareket etmesi gerekir. Avukat, birden fazla görevi planlı ve programlı bir şekilde yönetmelidir. Kendini iyi ifade edebilen, sözlü ve yazılı iletişim kaynaklarını doğru kullanabilen, hukuki sürece hakim olan avukatlar olarak bizler de icra - iflas dosyalarını başarılı bir şekilde takip ediyoruz. Yüksek ikna kabiliyeti becerimiz sayesinde süreci kolaylaştırıyoruz.

İcra - İflas Avukatı Sorumlulukları Nelerdir?

İcra - iflas avukatı seçimi mutlaka doğru koşullarda yapılmalıdır. Mümkünse avukatlarla görüşme yapılmalı, konu hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. İcra - iflas avukatlarının karşılaması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Aynı zamanda icra - iflas avukatının yerine getirmesi gereken bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Kahramanmaraş iflas avukatı alanında bizler de sorumluluklarımızı yerine getirerek danışanlarımıza yardımcı olmaktayız. Başarıyla yerine getirdiğimiz sorumluluklarımızdan bazıları:

• İcra üzerine çalışmalar gerçekleştirdiğimiz için önceliğimiz borçludur. Borçlu ile anlaşma sağlanmalı, borcun tahsil edilmesi için çalışmalar yapılmalıdır. 

• Eğer borçlu ile anlaşma sağlanamaz ve borç tahsil edilemezse hukuki süreç başlatılacaktır. Hukuki sürecin başlaması için İcra Müdürlüğü aracılığıyla icra takibi başlatılır. 

• İcra - iflas avukatı olarak asıl görevimiz davayı aldığımız gerçek ve tüzel kişinin haklarını dava bitene kadar en iyi ve doğru şekilde savunmaktır. Bizler de bu görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmekteyiz. 

• Borçlu, alacaklıya ödeme yapamadığı durumda borçlunun mal varlıklarına haciz konulur. Bu aşamada satış işlemleri gerçekleştirilir ve alacaklı için tahsil çalışmaları yapılır.

• Bazı dosyalarda rehin ve ipoteğin paraya çevrilmesi yoluyla alacak takibi yapılır. 

• Finansal kiralama ve kredi sözleşmelerinden gelen alacakların takibi yapılır.

• Karşılıksız çek durumu olduğunda dava açılır ve dava takibi yapılır. 

• Yanlış anlaşılma sonucunda ya da kötü niyetli açılan icra davaları incelenir, itiraz süreci başlatılır ve dava sonuçlanana kadar tüm takibi yapılır. 

• İcra davalarında iletişim önemlidir. Avukatlar olarak müvekkil ile iletişimi sürdürmeye, doğru iletişim kurmaya özen göstermekteyiz. Bu sayede davalardan istediğimiz doğru sonucu elde etmekteyiz.